[O2] Błąd parktronika.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • keendr
    Classic
    • 2013
    • 1

    [O2] Błąd parktronika.

    A już im podziękowałem za współpracę - w pt poszło oświadczenie o rozwiazaniu umowy (za potwierdzeniem odbioru) jutro albo pojutrze pójde do punktu sprawdzić czy jest to już zarejestrowane.
  • marekvw5
    Classic
    • 2012
    • 14

    #2
    [O2] Błąd parktronika.

    Witam.
    Problem dotycz parktonika. Vcds pokazał dwa błędy 01546 (uszkodzony czujnik lewy tył) i 01549 (brak napięcia ...),drugi błąd nie daje się usunąć, ciągle powraca. W blokach wartości mierzonych wszystkie czujnik są martwe i pokazują stałą wartość 255 cm, zarówno przód jak i tył. W kanale 005 pokazuje że napięcie jest dobre, kontrolka ciągle mruga. Moduł sprawdzony wizualnie brak zimnych lutów.
    Proszę o jakieś porady.

    Komentarz

    • Enriquez
      RS
      • 2009
      • 7685
      • Superb III (3V3)

      #3
      Byc moze klopot jest ze wspolnym zasilaniem czujnikow? Modul jest przeciez widoczny.
      Pozdrawiam
      Marcin

      Komentarz

      • marekvw5
        Classic
        • 2012
        • 14

        #4
        Czy jest manualny sposób na sprawdzenie napięcia wyjściowego do poszczególnych czujników?

        Komentarz

        • kowal 2002
          RS
          S_OCP Member
          • 2006
          • 5161

          #5
          marekvw5, wszystkie czujniki mają wspólne zasilanie. Sprawdź wiązkę idącą do czujników w okolicach przelotu z bagażnika do zderzaka ( gumowy przelot na tylnej części progu załadunkowego, w okolicach wnęki koła zapasowego ). Trzeba wyciągnąć wiązkę kawałek do wnętrza auta i sprawdzić czy nie jest przetarta.
          Załączone pliki
          Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
          Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

          Komentarz

          • marekvw5
            Classic
            • 2012
            • 14

            #6
            Wiązka sprawdzona- brak przetarć. Jaka powinna być wartość napięcia wyjściowego z modułu do czujników ?

            Komentarz

            • spacewalker
              Elegance
              • 2012
              • 938

              #7
              Jesli bład dotyczy jednego czujnika to obastawiam na czujnik. Wszytskie czujniki zasilane z jednego kopyta, wiec jak jeden się zgłasza ze uszkodzony a są na wsolnej szynie, to inne tez powinny wywalić błąd.

              Komentarz

              • demmsi
                Elegance
                • 2011
                • 966
                • Octavia II combi (1Z5)
                • BXE 1.9 TDI PD 105 KM

                #8
                Panowie co jakiś czas piszczy mi parktronik chociaż przeszkody z tyłu nie ma.
                Podłączyłem vcdsa i zero błędów w module... Wszedłem w bloki pomiarowe
                i wszystkie czujniki pokazuja 255cm a jeden czasem potrafi pokazać 28cm.

                Poradźcie czy mam szukać po przewodach czy od razu szukać czujnika na wymianę?

                No i techniczna strona... Czy wystarczy zdjąć dokładkę czarna od zderzaka,
                wsadzić łapę i wymienić czujnik czy demontaż zderzaka mnie czeka?

                Komentarz

                • marekvw5
                  Classic
                  • 2012
                  • 14

                  #9
                  Wczoraj demontowałem zderzak i okazało się, że wiązka dobra. Sprawdziłem wizualnie czujniki i drugi czujnik miał zaśniedziałą kostkę i wewnątrz był czarny, postanowiłem go rozebrać i okazało się że do płytki drukowanej dostała się wilgoć i uszkodziła go.

                  Co do demontażu czujnika to polecam jednak ściągnąć cały zderzak, chociaż da się go wyciągnąć po zdjęciu czarnej dokładki, ale trzeba się nieźle nagimnastykować.

                  Komentarz

                  • spacewalker
                    Elegance
                    • 2012
                    • 938

                    #10
                    Zamieszczone przez demmsi
                    i wszystkie czujniki pokazuja 255cm a jeden czasem potrafi pokazać 28cm.

                    Poradźcie czy mam szukać po przewodach czy od razu szukać czujnika na wymianę?
                    Ale co ma przewód do tego ze czujnik wykrywa jakąś przeszkodę ? Wyjmuj czujnik

                    Komentarz

                    Pracuję...